Wydarzenia

FERIE Z KSIĄŻKAMI
"UKOCHANYCH BAŚNI CZAR"

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach w ramach „Feriiz książkami” zaprasza młodych czytelników na zajęcia ph „Ukochanych baśni czar”
Cykl spotkań wiąże się z rocznicami śmierci: 150. Jacoba Grimma i 310. - Charlesa Perraulta. W placówkach Książnicy odbywać się będą spotkania na różny sposób przybliżające sylwetki bajkopisarzy i ich najpiękniejsze baśnie.
Program zajęć czytelniczo – animacyjnych obejmować będzie m.in.: głośne czytanie baśni, różne formy pracy z tekstem, w tym czytanie z podziałem na role, zabawy w teatr, projektowanie baśniowych strojów; słuchanie audiobooków, prezentacje multimedialne; quizy, konkursy literackie, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów; zabawy interaktywne z rekwizytami z baśni; zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik (akwarele, kredki, plastelina, origami), w tym: zespołowe wykonywanie plakatu „Nasz baśniowy świat”, malowanie na szkle motywów baśniowych.
Spotkania biblioteczne stworzą okazję do różnorodnych zabaw inspirowanych baśniami, wyrażenia emocji poprzez ekspresję słowną, plastyczną oraz zabawy muzyczno ruchowe. Mamy nadzieję, że kontakt z magicznym światem baśni rozbudzi wyobraźnię dzieci, ubogaci ich wewnętrznie, zafascynuje i zachęci do samodzielnego sięgania po książki.


Szczegółowy program spotkań dostępny jest w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach oraz na stronie internetowej Biblioteki: www.mbp.siedlce.pl