Lem w MBP

Z okazji Roku Stanisława Lema, od 1 października 2021 r. w Siedleckiej Książnicy  można oglądać wystawę  pt. „Lem” inspirowaną i poświęconą dziełom pisarza.
Ekspozycja przedstawia prace młodych współczesnych artystów plastyków, stanowiące interpretacje dziesięciu wybranych powieści Stanisława Lema, literackiego patrona 2021 roku oraz kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, co nadaje wystawie multimedialnego charakteru.
Wystawa rozszerzona jest o prace 6-latków z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Siedlcach, które na zajęciach w przedszkolu oraz w domach wykonały statki i rakiety kosmiczne.
Prace dzieci zainspirowane były lekcjami bibliotecznymi o Stanisławie Lemie, które przeprowadziły bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach.
W otwarciu udział wzięli Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce, Aneta Krajewska Naczelnik w Gabinecie Prezydenta Miasta Siedlce, prof. Adam Bobryk Przewodniczący Rady Programowej MBP, Hanna Krupa Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach oraz pracownicy MBP w Siedlcach.
W dniu otwarcia wystawy można było skosztować Bibliotecznej LEMoniady i wziąć na nią przepis 
Wystawa powstała przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach z Narodowym Centrum Kultury.