Legimi / Empik Go

Miło nam poinformować, że od stycznia 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oprócz kodów do platformy Legimi będzie również udostępniać swoim czytelnikom kody do serwisu Empik GO (30 000 ebooków i 25 000 audiobooków).

Aby uzyskać kod dostępu do zasobu Legimi lub Empik GO należy posiadać ważną (aktywną) kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.
Darmowy kod dostępu można odebrać osobiście w Centrum Obsługi Czytelników lub wysyłając wiadomość z adresu e-mail przypisanego do konta bibliotecznego na adres: coc@mbp.siedlce.pl. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, numer karty bibliotecznej oraz nazwę platformy, z której chcą Państwo korzystać.
Kod należy aktywować w miesiącu, w którym się go otrzymało, w przeciwnym wypadku – wygasa. Od momentu aktywacji uzyskuje się nieograniczony dostęp do ebooków na okres 30 dni. Po upływie miesiąca należy zgłosić się po nowy kod.
Kody aktywacyjne będą wydawane od 1 dnia danego miesiąca do wyczerpania.
LICZBA KODÓW JEST OGRANICZONA i pierwszeństwo w otrzymaniu dostępu do Legimi i Empik GO mają czytelnicy, którzy korzystali z usług dowolnej placówki MBP w Siedlcach w bieżącym roku. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.
Kody na styczeń będą wydawane od 3 stycznia.

LEGIMI
1. Po otrzymaniu kodu należy założyć darmowe konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/mazowieckie i wpisać otrzymany kod.
2. Następnie należy pobrać darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie (tablet, smartfon, czytnik – z wyjątkiem czytników Kindle, komputer) dostępną w Google Play, AppStore, Microsoft Store lub pod adresem: www.legimi.pl/pobierz-legimi, zalogować się i czytać bez ograniczeń. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.

EMPIK GO
1. Po otrzymaniu kodu należy wejść na stronę https://www.empik.com/go/biblioteki/kod i wpisać kod.
2. Zalogować się lub zarejestrować na stronie https://www.empik.com
3. Pobrać aplikację Empik Go (ze sklepu Google Play, App Store lub App Gallery).
4. Kod jest aktywny na dwóch urządzeniach przez miesiąc.
Empik Go dostępny jest również na czytnikach Kindle.