W dniach 5-6 października 2023 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się XLIII Ogólnopolskie Spotkanie Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach reprezentował starszy kustosz Andrzej Prządka, m.in. współautor i autor bibliografii Miasta Siedlce
od 1999 roku.

Wśród wielu interesujących prelekcji, jedną z nich wygłosił nasz reprezentant. Wystąpienie dotyczyło „wybranych publikacji dotyczących historii regionu siedleckiego wydanych po roku 2013". Była to doskonała okazja aby pochwalić się również wydawnictwami własnymi MBP, przede wszystkim z 2023 roku.

 „Udział w spotkaniu i wystąpienie Pana Andrzeja bardzo wzbogaciło naszą wiedzę bibliograficzną i postrzeganie regionu, który reprezentował." Napisała nam po konferencji pani Anita Tomanek kierownik Działu Zbiorów Śląskich.

Te miłe słowa sprawiły, że jesteśmy dumni z naszego kolegi i pracownika MBP w Siedlcach. Cieszymy się, że jego i nasza praca została doceniona i wyróżniona na tak prestiżowym spotkaniu.