Czytelnia Regionalna

ul. Józefa Piłsudskiego 5 (wejście od ul. Esperanto)
08-110 Siedlce

tel. 25  794 30 31

e-mail: regionalna@mbp.siedlce.pl

Zaprasza użytkowników:

wtorek, środa, czwartek, piątek

godz. 10.00 – 18.00

godz. 09.00 – 16.00

Oferuje:

• zbiory dotyczące Siedlec i regionu – ok. 5 500 jednostek inwentarzowych

udostępniane na miejscu, w tym:

• książki, broszury (wydawane od początku XIX wieku do chwili obecnej),
  • czasopisma: lokalne, naukowe (200 tytułów, w tym 40 tytułów przedwojennych),
  • dokumenty życia społecznego (druki ulotne, plakaty, zaproszenia, katalogi wystaw, foldery, stare pocztówki, zdjęcia),
  • mikrofilmy (w tym duży wybór dokumentów o unitach podlaskich),
  • zbiory zdigitalizowane  (najstarsze, najcenniejsze regionalia),
  • niepublikowane maszynopisy (pamiętniki, wspomnienia, prace magisterskie itp.),
  • wycinki prasowe

• elektroniczny katalog (dostępny przez Internet).

Czytelnia Regionalna prowadzi: lekcje biblioteczne na temat źródeł wiedzy o regionie, prezentacje, organizuje wystawy dotyczące historii Siedlec i regionu.

Oferuje 8 miejsc dla czytelników oraz stanowisko z czytnikiem do korzystania z mikrofilmów.

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie Moich danych osobowych na podstawie Rozporządzenia 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych ) w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia i udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach.

kliknięcie przycisku spowoduje wysłanie formularza